Vidíme svět v souvislostech

Vedení společnosti F&P Consulting si uvědomuje, že žádná společnost, člověk nebo činnost neexistuje sama o sobě bez souvislostí, vlivu a důsledků pro každého z nás. Vše, co řekneme nebo uděláme, ovlivní někoho jiného a dříve nebo později se jako bumerang vrátí zpět do našich životů. Vidíme svět v souvislostech, a proto se naše společnost hlásí k principům ZODPOVĚDNÉ FIRMY.

Svými činnostmi se zodpovědná firma zodpovídá:

 • Vlastníkům
 • Zaměstnancům
 • Klientům
 • Komunitě
 • Planetě

Uplatňujeme principy rovného zacházení a rovných příležitostí 

Každý z nás je nějaký. Jsme muž či žena, mladší, starší, nováček nebo zkušený/á v nějakém oboru, máme nebo nemáme děti… Každý z nás má svůj životní příběh a většina touží po citlivém a vlídném zacházení.
Majitelé F&P Consulting jsou žena a muž, vlastníci stejného dílu. Jsou přesvědčeni, že právě tento “mix” je klíčovým faktorem trvalého úspěchu a růstu společnosti. Navíc, oba dva samoživitelé, kteří ve své pracovní historii zažili diskriminaci nejen kvůli pohlaví, ale i kvůli omezením, která péče o dítě přinášela. Zažili lepší i horší šéfy. Jedni jim situaci ztěžovali, jiní ulehčovali. Budují proto dnes společnost, kde se nezapomíná na to, že jsme všichni lidé. Společnost, která je přátelským místem, kde lidé získají podporu namísto snahy “házet klacky pod nohy”. To je důvod, proč se vám snažíme vyjít vstříc a jednáme s vámi tak, jak bychom chtěli, aby se jednalo s námi ve vaší specifické situaci!

Představujeme některé naše členy společnosti

Principy rovného zacházení u nás v praxi

 • Nábor a výběr členů společnosti 
  Při hodnocení je nejdůležitější přístup lidí, jejich kompetence a charakter. Vyhýbáme se všem formám diskriminace. Proto je náš tým složený z lidí různého pohlaví, sexuální orientace, zdravotních omezení nebo specifických potřeb, jako jsou starost o děti, ale klidně i o domácí mazlíčky. Pro některé jsou mnohdy jako děti 🙂 A proto nás naše firma tolik baví!
 • Práce dle individuálních potřeb 
  Ve většině času a situacích jste těmi, kdo určují, kdy a kde budete pracovat. Podporujeme osobnosti se zodpovědným přístupem v práci.  S tím jde ruku v ruce svoboda rozhodování. Svobodný pracovní režim, ve kterém určujete své tempo, je základním stavebním kamenem práce v naší společnosti. Tam, kde není možný 100% flexibilní pracovní režim, umožňujeme práci z domova, zkrácené i poloviční úvazky. Nepotřebujeme tak žádné sickdays, homeoffice a jiné „škatulky“. Nabízíme vše v jednom – ve svobodném přístupu k práci. Důležité pro nás je, abyste byli spokojení. Jen tak ji budete přenášet na své kolegy nebo klienty. A o to nám jde. Proto se občas stane, že v práci nebo na školení uvidíte mamku nebo taťku s dítětem, pejska, na kterého nebylo hlídání, apod. 🙂
 • Vzdělávejte se podle potřeb
  Hledáme osoby se zájmem o trvalý rozvoj a touhou se neustále vzdělávat. Vzdělávání dělíme na povinné a volitelné. I povinné však koncipujeme systémem „flow“, tedy trvale se opakující kurzy vzdělávání vyhlašované v interním IT systému na mnoha místech ČR, aby tak bylo na výběr více termínů a míst konání. Stejně tak lze vybírat mezi tradičními denními kurzy, víkendovými až po večerní školení od 17:00. Netradiční časy využívají zejména studenti a rodiče střídající se v péči o děti. Součástí vzdělávání jsou nejen školení související přímo s oborem finančního poradenství, ale i obchodní tréninky, manažerské dovednosti či akademie osobního rozvoje, ve které se dozvíte například něco o live managementu nebo si zlepšíte své dovednosti při práci s různými typy osobností.

Stavíme na principu svoboda v práci

Chceme cítit vaši vášeň pro věc! Vítáme každého, kdo touží po svobodě, ale uvědomuje se, že k ní neodmyslitelně patří i zodpovědnost. To musí jít ruku v ruce, jinak hrozí malér. Svoboda přináší nadšení, tvořivost, vášeň. Zodpovědnost pak zaměření na užitek směrem k ostatním. A o to nám jde.

Co svobodou a odpovědností společně získáme?

 • Vyšší míru důvěry napříč společností
 • Budování firmy společně – společnost pak není řízena jen od shora dolu, ale staké ze zdola nahoru
 • Pracovní režim dle individuálních potřeb
 • Nábor a výběr lidí se stejnou vizí. Místo plánů, pokut a pravidel nabízíme tým lidí fungujících na základě stejných hodnot a principů.
 • Neformální firemní kulturu.  Žádné stohy vnitřních přepisů a vysoce strukturovanou organizaci. V jednoduchosti je síla. Vše, co pro vás vytváříme, je maximálně intuitivní. Věříme, že čím více pravidel – tím více chyb!
 • Budujeme firmu lídrů. Žádný nadřízený nevyžaduje po kolegovi ve svém týmu činnost, kterou sám neumí dělat nebo by odmítl dělat. Ve slabé chvilce je nadřízená linie ta, která jde příkladem!

Chceme být firmou, díky které je svět lepší místo! Je –li vám náš přístup blízký, podívejte se na příběhy našich klientů a našich poradců a přidejte se k nám.